Pewnie większość osób widziała gdzieś, choćby na filmie, w komiksie lub w grze komputerowej symbol Uroborosa, jednak niewiele osób wie, co on tak naprawdę oznacza.

amulet uroboros - zdjęcie wisiorka

Skąd się wziął?

Uroboros lub urobor (sprawdź także na Wikipedii) to staroegipski oraz grecki symbol przedstawiający węża z ogonem w pysku, który ciągle pożera samego siebie i odradza się z siebie. Symbol ten występuje w wielu wierzeniach i kulturach na całym świecie, począwszy od Asyrii, a skończywszy na północnych ziemiach zamieszkiwanych przez wikingów. Ponadto Uroboros występuje również w mitologii skandynawskiej, gdzie jego odpowiednikiem jest wąż Midgardsom (zwany również Jormungand), który oplata swoim ciałem całą Ziemię. Jest jednym z dzieci Lokiego – podczas trwania Rangaroku ma zatruć każdy zbiornik wody na świecie. Ostatecznie jednak zginie pokonany przez Thora, którego śmiertelnie zatruje.

Co symbolizuje?

Amulet ukazuje zarówno transcendentną dualność, jak i wieczność koła. To potężny symbol możliwości czarownic. Odzwierciedla powtarzalność oraz niekończący się ciąg zdarzeń. Początek jest wszak również końcem. Ponadto amulet uroboros jest również symbolem nieskończoności, wiecznego powrotu oraz zjednoczenia przeciwieństw.