Liczby, choć często niezauważane, towarzyszą nam w ogromnej ilości codziennych zajęć. Stykamy się z nimi nie tylko w szkole czy pracy, ale też choćby sprawdzając godzinę, czy robiąc zakupy. Liczby jednak, oprócz swych naukowych i prozaicznych zastosowań, mogą mieć też znacznie głębsze, metaforyczne znaczenie.

tradycyjna numerologia chińska

Numerologia – magia, czy religia?

Niekiedy granica pomiędzy religią a ezoteryką bywa dla laika niezwykle cienka. W jednej i drugiej dziedzinie występują podobne symbole, należy jednak pamiętać, że nie są one jednoznaczne i w zależności od kontekstu mogą przekazywać zupełnie inną prawdę. Stąd też metaforyczne liczby występujące w religii nie mają nic wspólnego z ezoteryczną numerologią.

Tajemnice liczb biblijnych

Święta księga chrześcijan stanowi ogromną zagadkę, która, pomimo upływu tysięcy lat, wciąż nie jest do końca rozwikłana. Teologowie specjalizujący się w dziedzinie biblijnych liczb nie ustają w poszukiwaniu nieodkrytych powiązań i znaczeń, których znajomość jest niezbędna do zgłębiania podstaw wiary. Przykładowo, liczba siedem oznacza pełnię i jest nazywana boską liczbą, podczas gdy cztery to liczba ziemska.

Symbolika liczb biblijnych jest bardzo trudną, lecz ciekawą dziedziną wymagającą ponadprzeciętnej znajomości historii i kultury. Mimo tego jednak, a może dzięki temu, stanowi przedmiot niesłabnącego zainteresowania – nie tylko ludzi wierzących.

Źródło okładki książki o numerologii: CzaryMary.pl