Wróżbiarstwo stanowi dziedzinę, wykorzystującą rozmaite techniki oraz narzędzia, służące do odnajdywania odpowiedzi oraz podejmowania prób przewidzenia przyszłych wydarzeń. Ciekawym i wysoce popularnym sposobem na wróżenie są runy – czy właściwie są i jak działają? O tym w poniższym artykule.

Alfabet runiczny

Symbole i znaki zwane runami występują jako alfabet, zawierający dwadzieścia cztery litery. Każda z nich cechuje się indywidualnym znaczeniem, umożliwiając uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Wróżąc z run należy zachować skupienie oraz otwartość umysłu, jak również koncentrować się na wybranej sytuacji, której dotyczyć ma wróżba.

Odczytanie wskazówek i odpowiedzi wymaga doświadczenia i podstawowych umiejętności, które warto poprzeć instrukcją, dołączaną zawsze do opakowania. Znaczenie run dostępne jest również w poradnikach internetowych.

Jak zdobyć runy?

Runy można wykonać samodzielnie – wyryte lub namalowane na drewienkach oraz kamyczkach, runy z pewnością nabiorą indywidualnego i osobistego charakteru. Podobne rozwiązanie wydaje się najbardziej korzystne, jednak istnieje także alternatywa zakupu zestawu runicznego.

Komplety run dostępne są w sklepach z akcesoriami ezoterycznymi.