Astrologia zwana również wiedzą królewską zajmuje się przewidywaniem przyszłości na podstawie obserwacji nieba. Cały system jest bardzo interesujący jednak jest to jednocześnie dość skomplikowane. Aby dobrze poznać wszystkie zagadnienia należy, więc przestudiować dużą ilość literatury. Poznawanie podstawowych założeń i symboli może okazać się bardzo ciekawą przygodą.

Popularny symbol

Jednym z najpopularniejszych symboli jest kaduceusz. Jest to ozdobiona laska, która jest symbolem mediacji. Symbol ten zawiera jeszcze inne ukryte elementy. Na lasce tej znajdziemy dwa węże, które symbolizują świt i zmierzch oraz skrzydła skarabeusza, który jest przedstawieniem symbolu raka. W kaduceuszu znajdziemy jednak również inne przesłanie. Symbolizuje on, bowiem przeplatanie się męskiej i żeńskiej energii. Wynika to z tego, że tak jak połączony jest dzień i noc tak również połączone są te energie. W symbolu tym łączy się i harmonizuje energia kundalini.

Jak widać tylko ten jeden symbol przekazuje nam bardzo wiele informacji. W symbolach tych znajdziemy łączenie i przenikanie się różnych wierzeń, religii czy systemów filozoficznych. Już samo rozszyfrowanie danego znaku dostarcza nam wielu ciekawych informacji.